FKBC: Coca Cola halkların katilidir!

Dünyanın en büyük marka danışmanlığı ajansı İnterbrand, bu sene 13’üncü kez yapılan “En iyi 100 küresel marka” araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Coca Cola bu araştırmada birinci seçildi. Coca Cola’nın marka değeri bile şu anda 80 milyar dolara yakın.

Coca Cola dünyanın ünlü emperyalist bir markasıdır. Emperyalizmin simgesi haline gelmiş bu marka, dünya halklarının katledilmesi için emperyalizme verdiği desteği gizleme ihtiyacı bile duymuyor.

Temmuz ayında Coca Cola’nın sahibi CNN’de yaptığı açıklamada Temmuz ayının tüm gelirini ve bundan sonraki ayların kar paylarının İsrail Ordusu’na devredildiğini açıkladı.

Coca Cola’nın birkaç katliamı

5 Aralık 1996’da paramiliterler Kolombiya Carepa bölgesindeki Coca Cola şişeleme fabrikası olan Bebidasy Alimientos şişeleme fabrikasında sendika temsilcisi İsidro Segundo Gill’i öldürdüler. Bunun ardından kaçmayı başaran başka bir sendika liderini kaçırdılar. Katiller sendika bürolarını yakarak, kalan işçileri sendikayı terk etmeye zorladılar.

Doha sonra Coca Cola tekelinin, Kolombiya’daki 9 sendikacıyı öldürtmek için AUC’a para verdiği çıktı.

Coca Cola daha önceleri Amerika’nın halklara yönelik bütün katliamlarını destekledi. Irak’ta, Afganistan’da ve dünyanın her yerinde halklara yönelik saldırıların mali destekçilerinden biri Coca Cola oldu.

Gazze’de yüzlerce Filistinli’yi katleden, okulları, evleri yerle bir eden İsrail’in en büyük finans kaynağı Coca Cola firması, Coca Cola’nın yaptığı reklamlardan birinde aynen şöyle deniyor: “Coca Cola iç, İsrail’i destekle. Amerikan ürünlerini destekleyerek, İsrail’e destek verin.”

Coca Cola, basit ya da masum zengin bir şirket değildir. Birebir emperyalistleri destekleyen, halkın katillerini finanse eden, onları yönlendiren bir şirkettir.

Halkımıza çağrımızdır. Coca Cola içmeyin. Coca Cola emperyalizmin simgesidir. Coca Cola’yı her içtiğinizde aynı zamanda İsrail Ordusu’na bomba teminatı sağlıyorsunuz demektir.

FKBC | Faşizme Karşı Birleşik Cephe

Reklamlar

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: